| Own3r a întrebat:

Ce parere aveti despre educatia de astazi din scoli?
As vrea sa va aud parerile...Adica,azi copiii arunca profesorii pe geam,ii injura,sex in clasa,sex in baie,sex pe teren, fumeaza de fata cu profesorii...
Pana aici s-a ajuns...E incredibil.

Sunt curios de parerile voastre.

Răspuns Câştigător
| Madalin_Ionut_1996 a răspuns:

Ba asa este cum zici, Romania a ajuns o tara de rahat, profesorii care inca mai au idee ce inseamna educatia sunt tot mai rari. In ziua de astazi ne confruntam cu un pupincurism acut, tot il ling in cur pe ala cu bani, iar despre elevi nu mai spun, peste 50% din elevii tarii sunt analfabeti, rupti cu totul de realitate, de aia am si ajuns sa fim condusi de niste prosti. In tara asta nu iti mai poti impune punctul de vedere, ori furi impreuna cu altii ori esti furat, si acest lucru se invata din scoala cand profesorii le arata elevilor cum sa fure la examen sa treaca si ei clasa. Miloane de lei aruncate in educatie se duc in fundul prapaditilor care vin la scoala sa bea, sa fumeze si sa se drogheze

15 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Asta e educatia din ziua de azi si rezultatul libertati data de catare parinti.
Nu aici ce sa faci, fenomenul ia amploare.
O parere buna pot avea doar cei in cauza.
Evident, la varsta lor pare ceva cool!

| zurick a răspuns:

Intr-adevar toate astea se intampla mai nou in scoli.Parerea pe care o am bineinteles ca e rea.De exemplu in clasa la mine...(nebunie)

| Lizzu a răspuns:

Cred ca merge spre distrugere.
Slabe sanse sa existe o cale de intoarcere din drum...

| LeMousiqe a răspuns:

Bună.
Români,nu ai ce să le faci!
Numai Bine.

| LegionarulRoman a răspuns:

Foarte proasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce se face acum in scoli, nu este educatie. Si repet. Inainte elevii nostri erau OLIMPICI la toate materiile inaintea americanilor, japonezilor si a altor natii bine cotate. Acum sintem fruntasi la analfabetism si violenta asezonata cu pornografie direct in scoli. Asa au inteles ei drepturile elevilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce treaba are educatia din scoli cu educatia de acasa(cea mai importanta)?

| Own3r explică (pentru anonim_4396):

Crede-ma.Oricat de buna ar fi educatia de acasa, aia de la scoala tot te prosteste.Mai ales anturajul. Daca esti un copil cuminte...Nici sa nu fii observat, intr-un anturaj cu de-astia care beau, fumeaza.o sa ti se para ceva"Cool".Da sa incerc si eu, scapi o injuratura...si asa te duci la vale.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Own3r):

Interpretezi gresit educatia in scoala. In plus, asa cum am zis: daca n-ai educatie de acasa...in rest nu mai conteaza! Ceea ce afirmi tu, daca e valabil, atunci e valabil si-n afara scolii... daca intelegi ce zic.

| Diavolcata a răspuns:

Nu e chiar asa, dar nici departe daca va continua asa.Ce parare poti sa ai. Rea normalhappy

| ZeHelp a răspuns:

Nu mai este ca inainte, ce-i drept. Construim genii "pe banda" apoi datorita sistemului prost facut pleaca toti in strainatate. Ne meritam soarta!

Răspuns utilizator avertizat
| SergiuOsan a răspuns:

Eu cred ca mai e o urma de educatie prin scoli, dovada fiind rezultatele pe care le avem la olimpiadele internationale (de exemplu la chimie am avut sase medalii: 1 aur 2 de argint si 3 de bronz). De asemenea avem la olimpiada pe tara rezultate bune, ceea ce inseamna ca exista si destul de multi elevi care chiar invata. Intr-adevar, e si mult haos prin scoli, dar sa nu ne oprim numai asupra laturilor negative. E trist, intr-adevar ca avem o gramada de analfabeti care au diploma de 12 clase, dar avem si nenumarate premii la competitii internationale. Daca vrei sa vezi performanta, nu te uita numai la niste cifre de pe niste hartii care practic nu valoreaza absolut nimic, uita-te ce fac studentii nostri la salonul de inventii de la geneva, ca aia sunt satui deja de elevii romaniilaughing uita-te unde ne situam ca si elevi de excelenta pe plan international. Restul, e urmarea unui sistem bolnav si a unei manipulari in masa.

| Ralucutza15 a răspuns:

Ce am putea crede? Asta-i Romania! Nu ai ce sa faciwinking

| asasaasa a răspuns:

La ce educatie e promovata in scoli si in societate, e normal ca oamenii sa se tampeasca...http://www.youtube.com/watch?v=CaUbSwkcHz4