| Annnonim12 a întrebat:

Ce parere aveti despre liceul Nicolae Iorga (Bucuresti)?

Răspuns Câştigător
| Idc12345 a răspuns:

E destul de ok.Totusi depinde din ce ai de ales, daca ai medie de Basarab sau Cantemir de sfatuiesc sa le alegi pe ele, Iorga nu are un renume pronuntat

| Annnonim12 explică (pentru Idc12345):

Am 9,37, dar primele optiuni sunt hasdeu, spiru si sincai. Tu ce ordine ma sfatuiesti?

| Idc12345 a răspuns (pentru Annnonim12):

Lol, ai media foarte mare, eu te sfatuiesc sa nu o irosesti pe hasdeu si spiru.Sincai este al3-lea liceu de filo cu media cea mai mare(dupa sava si lazar).Iti recomand sa pui Sincai prima optiune, chiar merita, si nu doar pentru ca are media mai mare decat celelalte 2, ci si pentru ca ai parte de niste profi foarte buni(sincai anul trecut a fost singurul liceu cu promovabilitate 100% la bac) si de un colectiv genial.Profii nu sunt asa exigenti precum se spune, la materiile de real o sa te lase mai usor daca te duci la filo.Liceu este aproape de parcurile Tineretului si Carol si invatam dimineata toate clasele.Eu zic ca asta e foarte bine pentru ca ai timp si de teme dar si de tine, spre deosebire de spiru unde intri la 1 si iesi la 7. Ajungi foarte usor cu metroul(te lasa in fata liceului), autobuzul, tramvaiul si este la 5 min de centru. Daca ai medie eu zic sa profiti, Sincai nu se compara nici cu Hasdeu nici cu Spiru, pana la urma este in top 5.Este altceva sa ii spui cuiva ca ai terminat Șincai decat sa ii zici ca ai terminat Spiru sau HasdeulaughingEu zic sa pui Șincai(si nu numai pentru ca sunt eu aici), Hasdeu(e ok, dar e intr-o zona mai proasta si nu e cine stie ce), Spiru(am auzit ca nu prea se invata, sunt multi fitosi si liceul arata oribil, am fost acolo) si poti sa mai pui pe urma licee gen Basarab, Moisil, Catemir.Bafta, sa imi zici ce ai hotarat

3 răspunsuri:
| Adanos a răspuns:

Smecherie totala pe acolo. Funda?