| Danx a întrebat:

Ce parere aveti de liceul Nicolae Iorga din Bucuresti? Cum e colectivul? Primiti multe teme? Sunt severi cu absentele? Sunt droguri? Se fumeaza prin curte/ closete?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Sunt destul de convins ca nimeni nu va raspunde la ultimele doualaughing

| Catrice a răspuns:

Colectivul ți-l faci, nu e prestabilit.
Teme primești oriunde și fiind materii multe la liceu, sunt destule.
Absentele au o limita stabilita de minister, nu de liceu.
Droguri și țigări găsești la orice liceu din tara.

| Danx explică (pentru Catrice):

In principiu, raspunsul tau e corect, dar nu e specific. P emine ma intereseaza situatia specifica din liceul Iorga, de exemplu in Caragiale sunt mai multe probleme cu droguri decat in Sava, in Sava se dau mai multe teme decat la alte licee etc. La unele licee se dau teme doar la cateva materii (romana, mate, fizica si cam atat)

| Catrice a răspuns (pentru Danx):

În ceea ce privește temele, depinde de multi factori. La un liceu slab profesorii nu se grăbesc sa dea teme.
Îți spun o chestie de la liceul meu (care nu e din capitala). Am fost primul științe ale naturii și franceza făceam 1h/luna, pe când cei de la filo, cu aceeași profesoara, făceau ore și aveau teme la greu. Cu istoria la fel. Și vice versa cu alte materii.