| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre Nero?

Răspuns Câştigător
daniela
| daniela a răspuns:

Nero Claudius Caesar Augustus Germanicus (n. 15 decembrie 37 - d. 9 iunie 68) a fost al cincilea Imparat roman al dinastiei iulio-claudiene. Se presupune că a dat foc Romei. Se presupune ca a dat foc Romei. Era bănuit că ar fi ucigaşul mamei sale (aceasta complotând împotriva lui). Nero face parte din acei împăraţi care au fost foarte aspru judecaţi în literatura antică. Doar în Grecia au existat voci preocupate de o imagine diferită; astfel, pentru Pausanias, Nero era un exemplu pentru justeţea afirmaţiei lui Platon, conform căreia marea nedreptate " nu porneşte de la oameni obişnuiţi, ci dintr-un suflet nobil corupt printr-o educaţie greşită".

7 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Nero ca personalitate sau nero ca program? thinking

| Nastasia a răspuns:

Iti recomand cartea lui Henryk Sienkiewicz "Quo vadis". Regasesti acolo o radiografie interesanta a personalitatii lui Nero.

| Klara a răspuns:

Nero e negru, cret, jucaus si prietenos, nu latra niciodata, il iubesc :X

| Brotacelu a răspuns:

Nero [multi-aplications]... un program foarte bun, poti face multe cu el deci... thumbs up

| digitalboy a răspuns:

Daca te referi la programul de scris cd&dvd este cel mai tare program asta este parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E de treaba tipu, il mai chem la un pahar de vin cand vreau sa mai ard cate un cdhee hee

| addiz a răspuns:

E tare mah mai ales ca poti face cu el cd-uri si dvd-uri