| LegionarulRoman a întrebat:

Ce parere aveti despre inceperea celui de-al Treilea Razboi Mondial?

25 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Ma indoiesc ca poate sa inceapa din considerente religioase, deci nu am nicio parere de natura religioasa, intrebarea fiind pusa la o categorie cu totul nepotrivita.

| LegionarulRoman explică (pentru Inferno):

Ba da, degeaba te stresezi, e de origine religioasa, intre o tara ortodxa si tarile romano-catolice si protestante!

| Inferno a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Disputele religioase nu pot cauza un al 3-lea razboi mondial.

| LegionarulRoman explică (pentru Inferno):

Cum sa nu, evreii, romano-catolicii si protestanti urasc statele ortodoxe(in special Rusia)!

| Inferno a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Ce spui tu sunt dispute, in nici-un caz evreii nu vor incepe sa bombardeze toate statele ortodoxe pornind o disputa globala de ordin religios, dar nu un al treilea razboi mondial. Dar de la pareri diferite si cateva prejudecati nu se poate ajunge la asa ceva.

| Ionut a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Daca ei ar fi fost dreapta credinta, nu ar mai fi existat aceasta ura. Dar ei reprezinta antihristul!

| Zenicide a răspuns:

Al treilea razboi mondial a inceput cand Uncle Sam a decis sa jefuiasca Irak in 2003. Scopul principal acestor razboaie este de a ocupa Iranul - in mare parte pentru petrol. Iran are aliati puternici precum Rusia si China.
Spre dezamagirea ta acest razboi este unul economic, nu religios.

| WhatheWow a răspuns (pentru Zenicide):

Subscriu si eu spuselor tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere buna.inseamna ca toate se implinesc asa cum este scris, si mai inseamna ca e si adevarat ce este scris.de asemenea ma bucur enorm de tare sa vad cum oameni destepti si foarte destepti, pornesc un razboi distrugator, in care nu lupta ei ci prostii de rand asa cum s-a intamplat mereu, in loc sa gaseasca ei modalitati de intelegere si rezolvare a problemelor mari ale omenirii.EU asa as face.

| LegionarulRoman explică (pentru anonim_4396):

Conform profetiilor lui Paisie Aghioritul, va un razboi epurator intre Rusia, Turcia + alinta NATo rezultand un razboi devastator unde vor muri peste 600 milione de oameni, de unde turci vor iesi sfasiati. Dupa profetii, semnele ar fi, ca turcii muta granita maritima cu Grecia si vor sa sece raul Eufrat prin construirea de baraje.

| AlexeHellsing a răspuns:

Cine-l începe?

| Purec a răspuns (pentru AlexeHellsing):

"Cine-l începe?"

Cred ca Dumnezeu, de vreme ce intrebarea e pusa la religie

| AlexeHellsing a răspuns (pentru Purec):

Aș vrea să văd și eu cine ridică țeava de la pușcă împotriva Domnului.
Dar ce să aștepți de la omul împotriva creștinului, că doar la Poceaev au aruncat săgeți în Sfânta Fecioară Maria.

| LegionarulRoman explică (pentru AlexeHellsing):

Vezi Sfintii Parinti! Indiciu:de pe teritoriul fostului Imperiu Bizantin.

| Ionut a răspuns:

Al treilea Razboi Mondial a inceput deja, dar nu este un razboi cu arme si tancuri. Se lupta pe alte fronturi. Antihrist lupta prin politica pentru a domina si a transforma oamenii in mamifere robot, cu sange rece. Asculta vorbele lui Bartolomeu Anania, un mare preot care a murit recent, Dumnezeu Sa-l odihneasca!
Asa ca daca nu esti prea credincios, intoarce-te spre radacini, spre Dumnezeu, acolo vei gasi alinare.

| LegionarulRoman explică (pentru Ionut):

Va avea loc si fizic, nu-ti fa probleme(adica fa-ti probleme) si va incepe de la conflictul dintre greci si turci!

Răspuns utilizator avertizat
| comandamente a răspuns:

Sfarsitul lumi.

| LegionarulRoman explică (pentru comandamente):

Nu-ti fa griji de sfarsitu lumii, ca mai intai trebuie sa fi un razboi, urmat de o perida de 40 de ani de pace(in care va prospera credinta oamenilor), dupa care vine Antihrist si nu mai dureaza mult pana la A Doua Venire a lui Iisus!

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns:

Indiferent de parerea noastra, el, daca e sa inceapa, va incepehee hee. Parerea mea... Nu stiu... Cred ca ar trebui sa analizam (analiza o fac doar pentru Romania): Ar fi bun pentru ca ar duce la o unitate mai mare in randul populatiei, poate s-ar schimba in mai bine si pe plan politic. Mi-e teama de capabilitatea de a ne pastra teritoriile. Daca am reusii sa ne extindem, ar fi minunat!

| LegionarulRoman explică (pentru UnicornulInvizibilRoz):

Romania,dupa cate am citit nu va juca un rol important, dar s-ar ptea (invers de ce ti-ai dori) sa pierdem multe teritorii, deorece ne-am instrainat de Dumnezeu.

| UnicornulInvizibilRoz a răspuns (pentru LegionarulRoman):

Tie ti se pare ca instrainarea de dumnezeu ne va face sa pierdem un eventual razboi? De ce nu instrainarea de Unicornul Invizibil Roz? Mi se pare haioas argumentul tau.

| LegionarulRoman explică (pentru UnicornulInvizibilRoz):

Da,uitate la tineretul de astazi! In loc sa ne vdem de tara noasra, ne ducem prin Afganistan, chipuri, sa-i protejam pe aia de "teroristi.Un tineret lipsit de morala si repect fata de tot trecutul ortodox al tarii, lipsit de respect fata de batrani si parinti! Ce razboi sa castigam?

| GsvMcmxc a răspuns:

Hai sa te lamuresc cu aceste razboaie si care este scopul lor adevarat.Sistemul financiar mondial este controlat in totalitate(Fmi, Rezerva Federala, Bank of England). Razboaiele naste profit la burse.Sistemul prin care sunt produse aceste razboaie functioneaza in felul urmator:
1.creează conflicte şi chiar războaie (războiul de secesiune din America, primul război mondial, al doilea război mondial, războiul din Vietnam, războiul din Golful Persic, războiul din Iugoslavia, razboiul din Iraq etc)luptă unii contra altora, generând suferinţă, foamete, sărăcie, mizerie, boli, moarte, haos.
2. nu apar la vedere ca autori ai conflictului respectiv
3. băncile sioniste susţin cu bani toate părţile implicate in razboi, pentru ca apoi să ceară dobânzi imense celor care au fost împrumutaţi, îmbogăţindu-i astfel pe membrii mişcării Sioniste
4. apar apoi ca o instanţă împăciuitoare, care doreşte terminarea conflictului;
în urma haosului astfel format de ei din umbră, impun condiţii statelor care au participat la respectivul conflict, emit pretenţii asupra unor teritorii ale statelor respective
Astea sunt scopul acestor razboaie.Si omul prost o sa mearga sa moara pentru ideile celor desteptii.Razboaiele au un scop foarte bine definit.Ce smecherii se fac dupa razboaie cu ajutorul sistemului financiar mondial, ce castiguri sunt la burse nici nu iti imaginezi ce profituri se obtin.