| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti despre profesorii din invatamantul romanesc?
(1.cei de la stat 2. cei de la privat)

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

1. Sunt foarte multe feluri. In fiecare unitate de invatamant sunt profi buni si profi rai. Profi corecti si ceilalti...
2. Aici isi dau mai mult interesul daca stam sa privim o statistica.

| Anonimuserr a răspuns:

Cum am spus într-un post anterior.
Sunt profesort icare predau la stat şi profesori care predau şi la privat.
Am o părere foarte bună. Spun lucrurile acestea obiectiv. Până la urmă trebuie să te uiţi în CV-ul profesorilor care predau la facultatea X la ce activitate au avut ei de-a lungul timpului ce lucrări au scris, dacă au fost la cercuri ştiinţifice (sigur au fost) la simpozioane.
Prin urmare, profesorii care predau la stat predau şi la privat foarte mulţi. Sau sunt profesori care au decis să nu mai predea în Universităţi de stat pentru a rămâne în mediul privat pentru un salariu mai bun sau pur şi simplu doresc să rămână acolo simţindu-se mai bine.