| Ionică a întrebat:

Ce parere aveti despre scoli publice si scoli private?

8 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

In primul rand diferenta prea mare nu e insa e una vizibila.La scolile de stat exista greve=la scolile private nu se tine cont, la scolile de stat profesori sunt platiti de stat=la scolile private ii platesc elevii s. a. m. d.

| εїз a răspuns:

Şcoli publice pentru oamenii normali.
Şcoli private pentru, depinde de ţinută, si un pic bogat.

| StopTheWar a răspuns:

Dupa parerea mea o scoala publica este mai buna, deoarece se i-a materia in serios, in timp ce la scolile private este un fel de "treaca","mearga", iar unele note se dau pe bani.Am prieteni care sunt la scoli private...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bune
Alea private.
Se preocupa sa nu se bata elevii decat la stat unde sunt batai la ordinea zilei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La scolile publice nu se face carte. Profesorii sunt dezinteresati in a-si face orele. In schimb la cele private sunt interesat deoarece dai bani, se face scoala pe rupte.

| Gab3 a răspuns:

Pai se presupune ca daca alegi o scoala privata poti avea asteptari mai mari, dar nu e intoadeauna asa. Oricum o scola privata impune un anumit comportament, tinuta si un anumit nivel.

| dan42 a răspuns:

Diferenta consta in faptul ca la scolile private esti ascultat, poti sa-ti spui parerile.Se face carte.Au consilier scolar.Au conditii. Asta poti cumpara cu bani in rest totul e relativ...

| MariusAI a răspuns:

Au aparut mai multe scoli private in ultima perioada
https://educopii.ro/scoli-private/