| asdfghjkl1231 a întrebat:

Hey TPU!
Vreau si eu un sfat. Maine am proba la muzica/interviu la liceul Pedagogic[ educator/ invatator]. La interviu, este posibil sa ma intrebe de ce am ale acest liceu/profil, si nu am argumente clare! Aveti idee ce argumente pot aduce?
MULTUMESC, DAU FUNDA!
[Scuzati categoria]

Răspuns Câştigător
| CosminC86 a răspuns:

Salut. Tu nu stii de ce ai ales sa fii educator/invatator?! Pai probabil pentru ca iti plac copiii, probabil ca iti plac cadourile pe care le vei primi de la parinti de 8 martie, probabil iti plac cafelele si barfa din cancelarii. Salariul nu cred ca-ti va placea. laughing
Argumente sunt multe, iar daca esti destul de inteligent, le vei gasi.

| asdfghjkl1231 explică (pentru CosminC86):

Da... asa le spun maine celor din comisie... laughing) =]]

| CosminC86 a răspuns (pentru asdfghjkl1231):

Mie mereu mi-a placut sa spun lucrurilor pe nume, chiar daca n-am avut mereu de castigat. Niste argumente mai "plauzibile": iti place sa ai grija de copiii mici, de mic ai avut dorinta asta.