| TheLovelyGhost a întrebat:

Ce pot face in cazul in care am cerut recorectarea unei lucrari de seminar iar profesoara nu vrea sa mi-o recorecteze? Sunt la facultatea de drept, cui pot sa ma adresez

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Discuta cu prodecanul de an si vei face o cerere scrisa la secretariat. Decanul va decide componenta comisiei care recorecteaza lucrarea. Tine insa cont ca nota poate fi si mai mica, nu neaparat mai mare, fa asta doar daca esti foarte sigur ca ai facut mai bine.

| TheLovelyGhost explică (pentru Brigaela):

Foarte sigura sunt, m-m corectat dupa si ar trebui sa fie o nota peste 8

| Brigaela a răspuns (pentru TheLovelyGhost):

Este dreptul tau sa soliciti asta. Fa-o in scris, foarte politicos si nu uita ca si daca este o greseala, asta nu iti permite sa faci urat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In ordine persoanele care ar putea sa te ajute sunt
seful de catedra, prodecanul si eventual decanul.

Insa ma indoiesc ca se baga careva peste profesorul titular doar pentru o lucrare de seminar

| TheLovelyGhost explică (pentru suntserios):

Din cauza acestei lucrari de seminar picate nu pot sustine examenul la aceasta materie si nici licenta!