| Beny_Sitariti_1996 a întrebat:

Ce pot ieși daca ma duc la liceul electronica si automatizari? Pot sa fac o facultate? Ca as vrea sa fac o facultate de inginer mecanic!

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

Din liceu nu iesi cu mare lucru... poate o calificare de tehnician electronist/automatist, dar totusu cred ca pentru gradul de tehnician iti trebuie si o postliceala. Daca faci facultatea in aceste doua domenii, iesi inginer. Daca vrei sa iesi inginer mecanic, trebuie sa alegi o facultate cu profil mecanic.