| DaReZon a întrebat:

Ce poti ajunge dupa ce inveti la universitatea de limba japoneza?

Răspuns Câştigător
| DedeeAndreea a răspuns:

Bună.
Păi,poţi ajunge translator(traducător), interpret, profesor de japoneză, ghid japonez...Sunt mai multe variante de profesie...Dar părerea mea este că nu ar trebui să studiezi japoneză dacă vrei să câştigi bine. Încearcă şi tu o limbă mai complexă, precum engleza, germana, spaniola happy
Acum depinde de ceea ce vrei tu să faci.Eu te încurajez să faci ceea ce îţi place! Este frumos că unii oameni se ocupă cu astfel de limbi!
O zi bună!

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Traducator, interpret, profesor de japoneza.

| Furculingură a răspuns:

Translator / Traducator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Translator.