| Justmeale2345 a întrebat:

Cand este potrivit sa incepi sa inveti kanji pentru limba japoneza? Abia dupa ce ai stabilit bine o baza sau le incorporezi pe parcurs?

Răspuns Câştigător
| Michaeel a răspuns:

Foarte ok, nu ma prea pricep eu cu japoneza dar am încercat sa o învăț odată. Mie mi s-a părut grea, felicitările mele ca ai motivație și poți învață o limba deloc ușora. Este foarte ok, și eu am procedat la fel când am învățat rusa. Mult noroc în continuare si mult spor happy

4 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Japoneza are multe alfabete, ca majoritatea limbilor asiatice. Sunt multe litere și ma gândesc ca ar fi mai bine sa le înveți de prima data cât de cât deoarece odată ce înveți limba propriu zisa(cuvinte, fraze, etc) vei exersa alfabetul, o sa poți sa te obișnuiești cu el și sa îl reti mult mai bine, cum ai zis tu sa îl incorporezi pe parcurs căci degeaba în înveți la perfecție căci dacă nu-l exersezi iti va fi greu.

| Justmeale2345 explică (pentru Michaeel):

Pai hiragana si katakana le-am invatat deja si am inceput de cateva luni sa invat si sa ma obisnuiesc cu vocabularul de zi cu zi (mancare, adjective, intrebari folositoare, job-uri etc). Am si invatat kanji pentru numere si cateva verbe, este ok?

| Justmeale2345 explică (pentru Michaeel):

Am mai pus intrebari de genul si am primit doar hate sau mesaje de descurajare cand eu doar ceream sfaturi despre cum pot sa imi imbunatatesc invatatul. Apreciez ca m-ai luat in serios si mi-ai dat un sfat. Multumesc?

| Michaeel a răspuns (pentru Justmeale2345):

Nu trebuie sa le bagi în seama. Asa se mai întâmplă pe TPU, mai sunt dați în care primești mesaje negative. Dacă pe tine te pasionează și îți place limba, continua sa faci ceea ce îți aduce fericire, oricum limba japoneza este o limba căutată și a început sa fie din ce în ce mai învățată. Ma bucur ca ți-am putut fi de ajutor! happybatting eyelashes

| Michaeel a răspuns (pentru Justmeale2345):

Foarte ok, nu ma prea pricep eu cu japoneza dar am încercat sa o învăț odată. Mie mi s-a părut grea, felicitările mele ca ai motivație și poți învață o limba deloc ușora. Este foarte ok, și eu am procedat la fel când am învățat rusa. Mult noroc în continuare si mult spor happy