| MayaDaya a întrebat:

Ce poti face mai departe daca urmezi facultatea de Stiinte sociale (Asistenta sociala)? Ce materii se predau la aceasta facultate?

Răspuns Câştigător
| guardian18angel a răspuns:

Salut, asta e un tabel cu cursurile din anul 1.

http://sas.unibuc.ro/index.pl/anul_5_ro

Si eu sunt la Asistenta Sociala, anul 3. Poti iesi Asistent Social, evident, in tot felul de domenii variate. Poti studia mai departe sociologia pentru a deveni sociolog, poti deveni profesor, pentru clasele mai micute imediat dupa facultate daca urmezi un modul pedagogic.

Ma rog, eu nu ma duc mai departe, probabil fac o a 2-a facultate. Asistenta Sociala in Romania nu este foarte apreciata si salariile sunt destul de varza, din cate am vazut si pe la practica si de la profesori, dar... mai tarziu, cine stie, in functie de cum evolueaza situatia din Romania.