| U2NRutgQi a întrebat:

as vrea sa va intreb dacă dau la stiinte sociale am sanse sa intru la facultatea de psihologie? si ce materii se predau la acea facultate

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

La facultatea de psihologie se intra pe baza de examen de admitere la materia psihologie. La stiinte sociale faci psihologie, deci este un profil foarte bun pentru a da la facultatea de psihologie, unde se invata psihologie si alte materii care au legatura cu acest domeniu, nu se face matematica si nici fizica, daca de asta ti-era teama. Poti sa vezi aici ce materii se fac http://www.fpse.ro/index.php?option=com_content&task=view&id=70&Itemid=

| U2NRutgQi explică (pentru mixxjim):

Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Ana0Maria a răspuns:

Da. Profilul asta este perfect pentru o facultatea de psihologie.