| Anisoara_5562 a întrebat:

Ce preferati: limba francezä sau limba englezä? Justificati.
Care ste mai usuoarä?

Răspuns Câştigător
| pryncesSs a răspuns:

Hei` happy
mie imi place mult mai mult lb engleza love struck.
mi se pare mult mai usoara decat franceza happy
pentru. ca nu are chiar atat de multe reguli de citire. :d

6 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Mai usoara e engleza care este f f f f saraca in vocabular, dar eu prefer franceza ca sunt obligata ca locuiesc in Franta

| Karinakari99 a răspuns:

Buna!
Mie imi plac ambele limbi.Sunt grozave! Totusi franceza pare mai usoara, iar engleza mai frumoasa. Daca ar fi sa aleg as alege engleza, deoarece este limba internationala si folositoare.
Papa.

| NoCharachter a răspuns:

Eu prefer engleza. Cunosc limba, pentru ca aici se vorbestee doar Engleza. E usoara. Dar si Franceza e frumoasa, dar un picut mai grea.

| OnixXdd a răspuns:

Niciuna nu este ușoară. Poate ca prefer limba engleza pentru ca am început sa învăț engleza de la grădiniță și sunt mai familiarizata cu ea, dar ador și franceza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? niciuna.dar aleg raul mai mic.franceza e grea ca naiba,engleza desi o vorbesc ma enerveaza.e vorbita de toata lumea si acum nu mai are niciun farmec sa zici "stiu engleza!".mai ales ca in ziua de azi, pentru un job bun, iti trebuie 2 limbi straine.eu iti sugerez spaniola daca vrei sa inveti o limba straina, e usoara si poti sa te angajezi in multe tari daca o stiwinking

| AnGeL a răspuns:

Mie imi place engleza fiindca am inceput cu ea de la camin si mi-ar fi greu sa ma despart de ea