| AnonimnusAno a întrebat:

Ce presupune admiterea la medicina la Cluj? Adica cum sunt structurate subiectele. E doar biologie si chimie sau si fizica?

3 răspunsuri:
| vampyremisa a răspuns:

Am dat acolo, am picat. biologie clasa a 11, trebuie stiuta dumnezeieste. chimie organica si anorganica. fara fizica (cum mi se pare si normal)

| LadyKanae a răspuns:

Eu am dat si am intrat din prima. Este doar biologie si chimie, dar materia cuprinsa in manualele din bibliografie trebuie stiuta dumnezeieste. De asemenea, trebuie facute grilele atat din cartile de teste, dar si din subiectele din anii trecuti, ca sa te obisnuiesti cu stilul intrebarilor si cu toate tipurile de capcane.
Nu e usor, chiar deloc, o zic din experienta, dar atat timp cat inveti si esti atent, nu trebuie sa te panichezi.

| Elliiieo3 a răspuns:

E doar biologie si chimie, dar este extrem de greu si necesita pregatire intensa.