| 1234567_7921 a întrebat:

Ce profil(la liceu) si facultate trebuie sa urmezi daca vrei sa devi spion sau detectiv?

3 răspunsuri:
| filipm2001 a răspuns:

Nu exista facultate sau liceu pentru aceste categorii, dar sigur ti-ar prinde mai bine ceva profil uman (stiinte sociale de exemplu) cu accent pe psihologie, comportament, comunicare, chestii de genul. Spion cred ca e mai greu totusi sa ajungi. Adica trebuie sa lucrezi pentru o entitate guvernamentala si sa ai antrenament de ani de zile + o inteligenta mult peste medie. Ca sa devii detectiv particular, nu-ti trebuie mare lucru in afara de o masina si un aparat foto. In mare parte vei avea de a face cu infidelitati in cuplu pe care va trebui sa le descoperi si sa le dovedesti.
Succeswinking

| DODoubleG a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva dar poti incerca la Liceul Militar laughing

| mihaibelu a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa citesti cu atentie Legea pe care o gasesti la acest link
http://www.detectiviparticulari.pro/......articulari
In esenta, legea este proasta si foarte proasta pe alocuri. Practic, trebuie sa fi absolvent de facultate, fie ea si de marina veterinara... :)