| LauraMihaela00 a întrebat:

Daca urmezi un profil la liceu si dupa aceea la facultate vrei sa dai la ceva care nu prea are legatura, poti?

Răspuns Câştigător
| iDangerous a răspuns:

Da, normal că poţi. Liceul nu are legătură cu facultatea. Unii aleg să continuie cu acelaşi profil şi facultatea pentru că înveţi ceva în plus în liceu. Să îţi d-au un exemplu. x a făcut în liceu profilul bio-chimie şi a continuat cu acelaşi profil în facultate şi ştiind unele elemnte de bază i-a fost mai uşor. y a făcut filologie în liceu dar vrea să continuie la facultate cu bio-chimie. Păi va fi al naibii de greu pentru că la filologie se fac foarte puţine materii ca biologia şi chimia, iar din a IX-a chiar deloc. Înţelegi?

3 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Desigur. nu vad de ce nu.winking

| licurici77 a răspuns:

Desigur ca poti