| PinkieGirl a întrebat:

Ce punctaj trebuie sa am ca sa intru la proba de baraj de la cangurul matematic? SUNT CLASA A 4 A! fundita

Răspuns Câştigător
| georgiana_9785 a răspuns:

Nu exista o limita de punctaj. Se stabileste numarul de participanti la fiecare clasa in functie de participarea la nivelul tarii, se elimina grupurile de elevi care au colaborat, apoi se selecteaza elevii in ordinea decrescatoare a punctajelor.

3 răspunsuri:
| paupaulapaulina a răspuns:

Eu am participat in fiecare an si stiu regulile...
La clasa a4-a trebuie sa ai macar de la 80 de puncte in sus happy

Pls fundita >big grin

| braileanu a răspuns:

100plaughing eu am 102

| PinkieGirl explică:

2 colegi de-ai mei au intrat, desi au 70 si 75 pct si eu am 69, 25