| ion2015 a întrebat:

Ce punctaj trebuie sa obtin la olimpiada ca sa ma calific? si ce sfaturi imi dati sa ajung la faza nationala la bio, tinand cont ca numai fac biologia anul asta. sunt cls a 11a dati-mi ceva subiecte de olimpiada

2 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Eu nu inteleg de ce te agiti atata sa iei pe tara. Subiectele la admitere la medicina sunt muuuuuuuuuult mai usoare fata de o olimpiada pe judet, daramite pe tara. Trebuie sa inveti cuvant cu cuvant din 2-3 carti de biologie de clasa a 11-a, sa mergi la biblioteca sa inveti suplimentar, nu merita sincer. happy

| aliona_6797 a răspuns:

Tine cont ca daca vrei sa te califici la nationala de biologie, trebuie sa inveti in fiecare zi cate ceva nou deoarece cei care vor concura cu tine au doar un singur obiectiv, calificareawinking si in plus, fac pregatire cu profesori "renumiti" si influenti. Nu vreau sa te dezamagesc, dar ia-o sistematic, intai asteapta sa ti se predea materia, intelege baza foarte bine si dupa te ocupi de informatiile mai grele, pe care le vei regasi de obicei in subiectele de la olimpiada. Dedicatia este cuvantul cheie aici! Iti urez mult succes, poate vom fi chiar concurenti, deoarece si eu vreau sa particip si sunt tot in clasa a 11-a happy.