| KimK a întrebat:

Ce responsabilitati are un primar? (nu presedinte)
Nu imi trebuie pentru tema, dar sunt curioasa.
Funda+vot.

Răspuns Câştigător
| catalineusx a răspuns:

Pai trebuie sa se asigure ca orasul/ satul in care este primar este curat.Sa rezolve problemele cetatenilor de orice fel, sa nu fie corupt, sa investeasca in orasul/satul pe care il comduce pentru a-l moderniza.Cam atat imi vine acum in minte. Sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| simf a răspuns:

E gospodarul orasului, asa cum femeile sunt gospodinele casei, are grija ca toate sa mearga bine, sa fie de toate.

| RoSoul a răspuns:

Pai nu prea ma pricep la chestiile astea diplomatice, dar presupun ca se ocupa cu administrarea oraselor sau satelor peste care a fost numit.De ex. el raspunde de actele semnate pentru crearea sau modificarea anumitor cladiri, improprietarirea anumitor cetateni cu terenuri obtinute prin diferite metode, sau el se ocupa de strangerea si trimiterea catre stat a taxelor si impozitelor.Nu cred ca e asa usor sa fii in locul unui primar mai ales intr-un oras mai maricel. Sper sa te fi lamurit.Bafta!

| RazvanBaranguta a răspuns:

Un primar are urmatoarele responsabilitati:
Sustinerea fondurilor bancare,
Aranjarea tuturor deranjamentelor in comuna, judet, oras etc.
Trairea oamenilor in conditii prielnice.

| FlOwErPoWeR a răspuns:

Ba era tematongue