| StelutaDintreNori a întrebat:

Ce roman as putea sa citesc ca lectura suplimentara (imi trebuie pentru limba romana)? repet, roman! si sa nu fie de dragoste

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

In ce clasa esti? Ce romane iti propune manualul? Poate fi si literatura universala?

| AvalohAlyn a răspuns:

Iti recomand Doua zeci de mii de leghe sub mari de Jules Verne sau Singur pe lume de Hector Malot.Alt roman care m-a incantat e Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade.Sarbatori fericite

| Diva a răspuns:

Iti recomand carti de Anne Rice si Stephen King. Lectura placuta

| moodyblues a răspuns:

Nu vrei de filozofie? citeste otavian paler sau emil cioran.

| miauu a răspuns:

Eu acum citesc divortul perfect
poti citi
regele lear
mos goriot

| just|breathe a răspuns:

Romanul adolescentului miop de Mircea Eliade.happy

| Lora_6439 a răspuns:

Depinde ce clasa esti. Incearca Maitreyi (Mircea Eliade) cu toate ca e cam de dragoste big grin, Ion (Liviu Rebreanu), Moara cu noroc (Ioan Slavici)

| TeoIonela a răspuns:

Nu vrei de dragoste?

Uite unul: "Maitreyi" de Eliade
e foarte frumos ROMANUL.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Robinson Crusoe big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contele de Monte-Cristo

| cristina12310 a răspuns:

Singur pe lume, colt alb, cuore inima de copil eu le am pe toate 3 si pentru scoala le-am citit pe primele doua, bine sa nu fiu rea, am citit rezumatul

| StelutaDintreNori explică:

Sunt in clasa a X-a.