| RaduDanut a întrebat:

Ce sa fac ca sa invat mai repede (sa retin mai repede )?

Răspuns Câştigător
| floryynnel a răspuns:

Invata logic, nu incerca sa memorezi cuvant cu cuvant, o sa te pierzi, oricat de buna ti-ar fi memoria.
Nu invata in medii cu mult zgomot, aglomeratie, ai impresia ca retii pe moment dar o sa uiti repede(depinde cum esti tu, eu de mic am putut invata in orice mediu, si invat mai usor cu tv/pc aprins decat fara, depinde si de situatie, daca e ceva important le las, dar retin mai greu)
Poti lua suplimente.
Ca sa ai o memorie buna, trebuie sa inveti poezii, asa am auzit.
Succes

3 răspunsuri:
| misu a răspuns:

E complicat.nu prea exista un raspuns adecvat.concentreaza te, depinde numai de tine

| Klaudya27 a răspuns:

Incearca MemoPlus, te va ajuta sa inveti.I-a cate o capsula in fecare zi, inainte de a te apuca de invatat, dar asta nu inseamna sa citesti o data sau de doua ori lectia si sa zici ca lasi in seama capsulelor memoplus...invata lectia.PS:MemoPlus se gaseste in farmacie.Succes!happy

| BogdaLolsss a răspuns:

Pune burta pe carte laughing