| LuizaAndreeaLuiza a întrebat:

Sunt clasa a8a si ma gandesc la ce liceu si la ce profil sa dau. imi puteti da mai multe detalii despre profilul stiinte sociale? ce materiii se fac, la ce se da teza/bac, e greu, usor...
dau funda pentru cele mai multe detalii.

1 răspuns:
| Sceptik a răspuns:

Salutare,
Stiinte sociale?
Faci foarte multa romana si limbi straine, istorie, geografie, logica, psihologie, filologie, filozofie si foarte multe astfel de materii in domeniu.[Pentru ca o sa ajungi si la numarul de 10 optionale ]
Bacul? La romana sigur, istorie sau geografie [unii spun ca la alegere, altii spun ca amandoua. la liceul la care eu sunt dai la amandoua materiile ], iar daca liceul prevede doar una din acestea, atunci dai bacalaureatul si la alegere dintre logica, psihologie, filozofie, etc.
-iti recomand acest profil deoarece mi se pare usor fata de stiinte ale naturii sau mate.info. daca vrei sa mai discutam (Ymess: newshady15)