| DianneKrieger a întrebat:

Ce se intampla daca nu-mi incheie media pe semestrul I la o materie? N'am fost la scoala si nu am note destule la aceasta materie, iar profa zice ca nu mai vine la ore... straight face
Mentionez ca sunt clasa a 12-a...

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Sunt olbigați să-ți încheie media, câte note ai mai ales dacă ești pe a 12-a. Dacă nu o va face profesorul atunci dirigintele clasei se va ocupa de asta, așa cred eu. Dacă nu ți-o vor încheia acum atunci vei da eventual teste din acea materie pe semestrul al II-lea ca să îți complexezi notele. Mulți profesori zic asta, dar e de fapt de datoria lor să o facă. Știu cazuri și la mine în liceu și îți garantez că toate îți vor fi încheiate mai repede sau mai târziu, e posibil să îți rămână neîncheiată dar doar pe semestrul ăsta.

| alexs99 a răspuns (pentru DDCC):

Da,asa e dar ii vor incheia in primele saptamani din al doilea semestru.

8 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Va trebui să te încheie în primele 2 sau 3 săptămâni din al doilea semestru.

| alexs99 a răspuns:

Mult succes la Bac!

| DianneKrieger explică (pentru alexs99):

Multumesc! Sa fie big grin! happy

| alexs99 a răspuns (pentru DianneKrieger):

Cu placere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa o cauti pe profa, imposibil sa nu vina macar o data pana la vacanta si vb cu ea, te va intelege...

| DianneKrieger explică:

Va multumesc frumos pentru raspuns! O sa incerc sa ma duc la ea luni... asta daca e la scoala. E prima oara cand ma aflu in situatia asta si ma panicasem, mai ales ca sunt clasa a 12-a >.

| GeorgianaEuu a răspuns:

Nu are cum sa iti lase situatia neincheiata! Trebuie sa mai vina macar la o ora si sa te asculte, sa te verifice la caiete sau daca ai avut portofoliu ca sa iti puna note...Dar nu are cum sa nu-ti incheie media happy