| ȘtefaniaVavrek a întrebat:

Ce se întâmplă dacă am refuzat să dau la simulare națională de bacalaureat?

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Primești absent pe toată ziua, cel puțin așa ne amenințau pe noi.

| Eva1Iza a răspuns:

Nimic. Sunt foarte multi elevi care refuză să se prezinte la simulări. Nu ești prima nici ultima, așa că stai calmă că nu îți are nimeni treaba

| Aristrh a răspuns:

Simularea nationala de bacalaureat face parte din programa scolara a ministerului invatamantului, refuzul de a da simularea se poate pedepsi conform regulamentului din cadrul inspectoratului judetean(sau mun. Bucuresti) de care aparti.