| MortActiune a întrebat:

Ce se intampla daca diriga nu mi-a incheiat situatia? Mentionez ca la toate materiile am mediile incheiate.
Ce se va intampla

Răspuns Câştigător
| DumiY a răspuns:

Buna!
Trebuie obligatoriu sa incheie situatia elevului.
Acum suntem in vananta dintre semestre, iar mediile din semestrul 1 trebuiau sa fie incheiate pana joi penultima zi din semestru.
Nu stiu ce s-a intamplat cu cei care nu au fost in ultima saptamana la scoala din cauza vremii de afara.
Asteapta pana incepe scoala si vei vedea ce s-a intamplat.

Pa, pa!

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Exista mai multe explicatii.
Prima ar fi ca ai asa de multe absente la obiectul pe care il preda diriginta, incat nu ai destule note pentru a-ti incheia media.
Alta explicatie ar fi ca, daca in ultima saptamana de scoala, din cauza vremii, nu s-au facut cursuri, situatia va fi incheiata ori acum, in vacanta, ori in prima saptamana din semestrul al II-lea.
Si, inca o explicatie: ca diriginte, in afara de a incheia media la obiect, mai ai de incheiat si la purtare, de numarat absente, de facut jdemii de situatii. Asta e motivul pentru care, de obicei, dirigintele asteapta ca toate celelalte medii sa fie incheiate si abia apoi ia catalogul la puricat si incheie si el.

| Lvrkiosif a răspuns:

E datoria ei sa incheie situatia... inca nu e gata anul scolar. poate vrea sa te sperie

| Ioscaa1 a răspuns:

Daca pe primul semestru nu ti s-a incheiat media ti-o incheie in primele doua saptamani din al doilea semestru.Si daca la sfarsitul anului nu esti incheiat macar la o materie esti direct repetent.

| Ramona1001 a răspuns:

Buna!
In prima saptamana din semestrul 2 se vor incheia si mediile.
Sper ca te-am ajutat!