| amihai02 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă la facultate (în cazul meu jurnalism) am foarte multe absențe la toate materiile?
Unii profesori spuneau la începutul anului ca nu baga în sesiune și sincer habar nu am ce înseamnă asta, adică dacă repet anul, sau ma baga În restanta, sau cum, mai ales ca nu am nicio tema predata și este abia anul întâi. Ma poate ajuta cineva va rog?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai chiulit in primul semestru, n-ai predat temele cerute = nu poti participa la sesiunea urmatoare.
Daca n-ai luat examenul la o sesiune, ramai restant la urmatoarea.
Daca esti primul an si n-ai luat toate sesiunile, atunci ai picat din facultate (nu mai repeti anul). E plauzibil sa fii obligat si la plata cursurilor unde ai lipsit nemotivat.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ti ai batut joc de scoala de profesori de tot, de ce ai absente? Tu ai vrut facultatea de jurnalism? De ce nu te ții de scoală? Acum daca pierzi anul va trebuii sa il repeti daca la fel vei proceda cu absente nu o sa termini nici la 80 de ani facultatea.

| Iote a răspuns:

Pierzi anul. Fara teme, fara prezenta, fara examene... ce altceva?
De ce te-ai mai inscris daca nu o frecventezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu: nu ești cu materia la zi=pici examenele.

| Pnin a răspuns:

Nu intri in examene. In facultatea mea până nu predai temele nu te baga nici în restanță.