| anonim_4396 a întrebat:

Am o restanță la facultate și nu m-am dus sa o susțin, menționez că are credite puține și nu am putut merge. Ce se poate întâmpla dacă continui sa nu merg la materia asta? Risc sa repet anul sau pot susține restanta in sesiunea din toamnă sau in anul doi?

1 răspuns:
| credeintine a răspuns:

Buna! Din cate stiu eu poti sa dai restanta in sesiunea de restante din toamna. De asemenea stiu ca poti sa dai si cand esti in anul doi insa nu poti avea doua examene in aceeasi zi. Adica sa nu se suprapuna un examen la o materie de anul doi cand ai examenul de restanta stabilit. Ideea e ca poti sa dai de cateva ori examenul. Ca idee stiu ca sunt mai multe sesiuni de restante si daca va lasa si in medicale si mai bine. Oricum in anul 3 nu poti sa mergi cu restanta si o sa trebuiasca sa repeti anul 2. Bafta!