| TrollingFace a întrebat:

Ce se intampla daca nu invat o amarata de poezie la romana? Cuvantul de tudor arghezi x( vreau sa invat la chimie si istorie nu la romana urasc romana. Imi da 4 sau ce?

6 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Rezulta ca nu te duce capu'. Cineva care spune 'urasc romana' e prost. Tradu-o in chineza si invat-o asa, sau urasti si chineza? Poate vreun dialect african e mai aproape de nivelul tau intelectual...

| anutza a răspuns:

Nu intotdeauna invatam ce ne place, intr-adevar nu este foarte "frumoasa" dar daca si ceilalti colegi se chinuie si o invata ai ambitie si nu te lasa mai prejos. Baftahappy

| benny a răspuns:

Nu inveti iti da 4, iti umple rubrica de 2, 3 si 4 te ameninta ca te lasa corijent, repetent, etc. dar tu un copil destept de duci pe la sfarsitul semestrului cu un cadou si cu niste vorbe si te trece fara probleme asa sunt toti profesorii laughing

| AlinnutSsa a răspuns:

Si eu am invatat`o :-& e urata

| Cineva5 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa o inveti...Chiar daca e dificila e misterioasa si oarecum are o fumusete aparte, adica nu e simpla sa iti dea mura in gura te mai lasa si pe tine sa gandesti. Daca nu-ti place romana nu stiu ce ai putea sa faci.thinking

| VreauPupici a răspuns:

Si eu am avut de invatat poezia asta. oh go on pai. depinde de profesor sau profesoara.