| AndreeaIoana176 a întrebat:

Este posibil ca un profesor sa nu imi incheie media semestriala pentru ca nu am fost prezent la un test, desi am destule note? Ce se va intampla in acest caz?
Sunt in clasa a 10-a.

4 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Dacă ai destule note o s-o încheie.

| AndreeaIoana176 explică (pentru Musique):

Dar ce se intampla daca refuza sa imi incheie media? O sa raman corigenta sau amanata? Am media 10 pe primul semestru si 3 de 10 in al doilea semestru.

| iron86 a răspuns:

Depinde cate ore pe saptamana ai la acel obiect cum ar fi ai 5 ore per/sapt asta inseamna ca trebuie sa ai minim 5 note!
Daca ai minimul de note iti fa calula media! Nici de cum sa te lasa corigenta sau amanata deoarece daca ai note de ce nu t-ar trece nu are motive. Funda?

| AndreeaIoana176 explică (pentru iron86):

La 2 ore pe saptamana am 3 note si colegii mei sunt incheiati cu 3 sau 4 note. Cred ca nu vrea sa-mi incheie media pentru ca am lipsit la un test de saptamana asta. I-am trimis mesaj si mi-a raspuns ca nu pot face nimic, media ramane asa.