| Teodor444 a întrebat:

Ce se întâmplă dacă nu știu sa răspund la o întrebare la proba orala la română?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, la oral tu tragi 1 singur biletel cu 1 singur subiect pe el, subiect pe care il povestesti in fata comisiei.
Daca nu stii acel subiect, inseamna ca ai picat examenul oral la lb romana si indirect pici tot BAC-ul, pentru un examen neluat.

Daca pui mana serios si inveti cate 10-12 ore pe zi, inclusiv in weekend, pana la examenul de BAC, ai timp sa recapitulezi toata materia.

| Brizbriz a răspuns:

Zici si tu o generalitate, atat timp cat nu gresesti in mod clar, sa nu zici nimic e mult mai rau decat sa spui ceva aproximativ la subiect

| Sophieka a răspuns:

Nu vei fi punctat pentru ca nu ai stiut sa raspunzi si vor trece la alta intrebare. Vei primii nota in functie de intrebarile la care ai raspuns si de complexitatea raspunsurilor.

Fi linistit. Va fi bine. Nu vei patii nimic rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu patesti nimic. Nu poti pica proba orala, vei primii un calificativ (mediu, avansat sau experimentat) care nu va afecta mai nimic. Cel putin asa era acum cativa ani si ma indoiesc ca s-a schimbat ceva.

| Catalin77945 a răspuns:

Nu patesti nimic, efectiv ca sa iei competentele trebuie doar sa fii prezent, nu mai e ca pe timpuri, raspunde doar la ce stii si aia e.