| Ionut307 a întrebat:

Ce se întâmpla dacă rămân cu situația neîncheiată pe SEM I, îmi mai trebuie o nota dacă nu ma duc îmi iese 4.50, deci dacă nu ma duc îmi rămâne atât sau ma trece cu situați neîncheiată pls help!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai numarul de note necesar si teza (daca se da la acea materie) si din calcul rezulta 4, 50 atunci vei avea media 5, la media semestriala se acorda 0, 50 puncte in favoarea elevului.
Daca nu-ti incheie media pe sem.I, din motive de putine note, lipsa teza, absente, etc atunci esti amanat si vei sustine o examinare in primele 2-3 saptamani din sem.II si nota de la examinare va constitui media pe sem.I.

1 răspuns:
| Dumbi a răspuns:

Daca nu te duci la ora si ai doar 2 note iti pune profesorul 3/4 dupa preferinte. Asa ca invata ceva acolo si o sa iti dea 5. happy