| mihaelacm a întrebat:

Ce se poate face daca varful unui ghimpe detrandafir sau salcam nu stiu ce e exact, uscat a ramas in deget si este de o saptamana jumate ca nu pot sa il scot si este prea mic cam de 2 milimetri

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

De raspunsul lui BreK.Nu am auzit niciodata sa ajungi sa ti se taie mana de la un ghimpe.Si sa stii ca am trait destui ani pe lumea asta.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca sa il scoti cu o penseta.La lumina puternica.

| MenInShadow a răspuns:

Il lasi acolo, eu am avut o gramada de tepi care mi-au intrat in mana, nu am avut ce sa le fac, si i-am lasat ceva, au iesit singuri.

| Radu284 a răspuns:

Cu un ac, si eventual o penseta, il poti scoate imediat.

| ElenaSA a răspuns:

Cu un ac se scoate.Dar pune-l la fiert inainte pentru a-l dezinfecta. Daca nu poti mergi la medic.

| BreK a răspuns:

Scoate-l cu un ac si daca nu reuseti fugi la doctor ca se infecteaza si poti ajunge la amputarea(taierea) degetului, chiar intregii palme... :*
FUNDA?

| darrio2007 a răspuns (pentru BreK):

`ai lasa-ma! Chiar asa?

| mihaelacm explică (pentru darrio2007):

Nu stiu de ce te miri?

| darrio2007 a răspuns (pentru mihaelacm):

De raspunsul lui BreK.Nu am auzit niciodata sa ajungi sa ti se taie mana de la un ghimpe.Si sa stii ca am trait destui ani pe lumea asta.

| Daniela08042003 a răspuns:

Cu ac ca se infecteaza sau daca e mic lasa-l asa ca nu se va intimpla nimic... Fundita?