| iryNutzza a întrebat:

Ce se poate vizita in timisoara?

2 răspunsuri:
| GiuliaTamas a răspuns:

* Piata Unirii, considerata centrul Timisoarei. Acolo sunt cateva cafenele deosebit de cochete si de bun gust, iar preturile sunt increbidil de mici. Un espresso 3, 8 lei, un platou cu mancare cat pentru 2, 18 lei…
* Piata Operei din Timisoara. Am vazut balconul de la care rectorul Facultatii Poli Timisoara, i-a sustinut pe microbistii care doreau restituirea culorilor echipei de fotbal. Acum era liniste, oamenii se plimbau agale, fara graba, discutau civilizat. In Bucuresti, parca si plimbarea se face pe fuga, te grabesti sa-ti termini plimbarea ca sa ajungi in alta parte. Oamenii astia savurau plimbarea.
* Campusul Studentilor de la Poli. happy Asta este o poveste tragic-comica. Sa zabovim putin la acest capitol.

| biank17 a răspuns:

Http://www.kazare.ro/......timisoara/ vrei gasi aici cateva obiective. sper ca te'am ajutat. funda?