| anonim_4396 a întrebat:

Ce se preda la geografie in clasa 7? Nu vreau sa imi enumerati lexti si doar sa imi spuneti despre ce vom studia.

Răspuns Câştigător
| AzZy a răspuns:

Ve-ti studia geografia lumii. Adica exact ce ati facut in clasa a6a cu Europa, acum faceti cu toate continentele

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Se studiază continentele Europa, Africa, Asia şi Americile, restul fiind opţionale. Va trebui să înveţi în primul rând toate capitalele şi apoi câteva ceva despre economia, hidrografia, vegetaţia, fauna şi clima respectivelor regiuni.

| LifeFail a răspuns:

Veţi studia despre geografia lumii, adică toate continentele.
Baftă!

| CryssCrySta a răspuns:

Si de ce voi avea nevoie.