| victoriasurdu a întrebat:

Ce simtiti cind va uitati la luna plina, dar la cea noua?
eu de exemplu ador sa ma uit la luna
cel mai original raspuns FUNDA!

7 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Eu în fiecare dimineaţă la 6:30 ies la jogging. Când e lună plină e galben-roşiatică şi e adorabilă. Mă duce cu gândul la melodia asta:

http://www.youtube.com/watch?v=Gd7wkTAPYlg

| Lora a răspuns:

Linistitor

| mihaibrasov a răspuns:

Mie imi place luna ascunsa pe dupa nori noaptea. Culoarea aia a norilor luminati este frumoasa si inspaimantatoare in acelasi timp, dar parca e desprinsa dintr-o alta lume, cea a fantasticului si a magicului...

| Parmalat a răspuns:

Luna singura pe cer in general ma nelinisteste, incarca atmosfera si ma duce cu gandul la fenomene paranormale. Daca sunt multe stele in jurul ei atunci ma simt bine, stelele imi dau senzatia de liniste happy

| denysse_5976 a răspuns:

Mai zodia mea se afla sub semnul astral Luna.nu stiu daca asta are legatura dar ador sa ma uit la luna si sa incerc sa descifrez ce sunt acele pete negre care se vad cand te uiti atent.big grin
Ma calmeaza, ma binedispune si mi se pare foarte romantic cand esti cu persoana iubita sub clar de luna:X

| AlinutzaRouz a răspuns:

NU pot descrie ceea ce simt, e tare ciudat, ma vrajeste complet! ma atrage... nu stiu... e hipnotica

| cristian_1115 a răspuns:

Eu cind ma uit la luna in general si la cerul instelat ma simt atit de mic si ma gindesc la celelalte sisteme solare care se aseamana cu noi, care posibil ca au un anumit tip de viata cum as putea sa plec sa vizitez, cercetez acele lumi inca nestiute de nimeni aici pe Terra, as fii in stare sa las tot ce cunosc aici, as pleca in cautare si cunoasterea care pentru mine sint un drog care ma mentine tinar si nelinistit.Eh dar astea din pacate nu se vor intimpla niciodata.