| AdeAdelinaaaaaaaaaade a întrebat:

Ce specii literare se da in simularea de luni? Si din ce nu se va da?
P.S sunt a VIII-a

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Specii literare se da"? Eu ti-as da 4 din start!

| AdeAdelinaaaaaaaaaade explică (pentru Salontanul):

Atunci ce dragule? Pacat ca am luat 8 laughing)

| Salontanul a răspuns (pentru AdeAdelinaaaaaaaaaade):

Nu se mai face carte! Daca scrii cu dezacorduri si iti da 8, e dezastru in invatamant! Se va alege praful de tara asta.

| AdeAdelinaaaaaaaaaade explică (pentru Salontanul):

Dar unde am gresit domne..nu stiu daca stii.dar de fiecare data cand postezi ceva pe TPU te corecteaza si cred, de fapt stiu, ca m-ar fi corectat daca as fi gresit.

| Salontanul a răspuns (pentru AdeAdelinaaaaaaaaaade):

Dezacordurile nu se corecteaza, doar cuvintele gresite.
"Speciile" substantiv comun la plural "se dau" nu "se da"

| Adry05 a răspuns:

PEntru ca cu siguranta mai ai timp sa inveti acum.
Bine ca nu intrebi cu 6 minute inainte de examen.
Apropo *va, macar corect sa scrii daca de invatat pauza.

| AdeAdelinaaaaaaaaaade explică (pentru Adry05):

Dar cine a spus ca nu le stiu? laughing Dar am fost si inca sunt curioasa din ce ne da. Nu inteleg ce e cu rautatea asta, nici nu stii ce se intampla in realitate si iti dai cu parerea gresit

| deeeaqq a răspuns:

Pastelul, doina, fabula, basmul, argumentarea genului liric / epic, titlul, mesajul, crekk şi balada
Nu se dă romanul, schiţa, nuvela

| VladutAnghel a răspuns:

Nu se da balada, romanul si fabula, in rest toate. Spor la invatat pana maine!