Întrebare recomandată | zian745 a întrebat:

Ce spuneti despre Work and travel, chiar este asigurat locul de munca daca plec in SUA?

4 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Nu te-as sfatui sa incerci.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Eram bucuros sa-ti spun dar vad ca esti fantoma.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu poti sa pleci in SUA daca nu ai locul de munca asigurat, nu primesti viza daca nu mergi la ambasada cu oferta de munca de acolo (cel putin pentru programul asta). Asa ca da, locul e asigurat.

| 2P a răspuns:

Nu stiu in SUA dar pot sati confirm ca in Grecia, cu Work and Travel pleci la sigur cu contractul in mana de aici, Si avand in vedere ca agentia mea face recrutari si pentru SUA si am vazut ca multi au plecat prin ei eu zic ca Da, Chiar este asigurat locul de munca dar prin agentie te si costa pe masura!