| Ptr_Cosmin_1993 a întrebat:

Am 2 intrebari legate de BAC-ul de anul acesta (2012).
1. Daca am sustinut toate probele orale/competente lingvistice si nu ma prezint la cele scrise, voi fi declarat respins si voi sustine BAC-ul in cea de-a 2a sesiune, sau voi fi declarat eliminat din BAC?
2. Daca voi fi declarat respins si voi sustine BAC-ul in sesiunea din toamna tot anul acesta, pot da numai la probele la care am fost absent sau se reia toata procedura (competente + scris)?
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

1. vei fi declarat neprezentat. se zice ca in sesiunea a2a subiectele sunt mai grele. de ce sa nu dai acum cu toata lumea?
2. daca ai dat competentele acum nu mai e nevoie sa le dai si in toamna, deci dai doar scris

| Ptr_Cosmin_1993 explică (pentru CiocolataAlbaAerata):

Ideea e ca nu prea am avut timp sa invat si n-o sa ingras nici un purcel roz pe ultima suta, in plus as vrea totusi sa-l iau cu o medie mare pentru a merge mai departe unde-mi doresc. Chiar daca imi pune Isus mana in cap si ma scot cu un minim 6 media, asa cu se si cere de altfel, nu o sa ma avantajeze prea mult. Inca 2 luni cu pregatire intensiva si o sa-l pot lua cu brio, zic eu. Apropo, nu merge pe principul "amana inevitabilul", eu chiar fac ce-mi propun.
PS: competente- experimentat (romana), experimentat (informatica), avansat/b1 (engleza)

| CiocolataAlbaAerata a răspuns (pentru Ptr_Cosmin_1993):

Oki. atunci succesc. dar ai tai ce spun despre asta, sa dai in a2a sesiune?

3 răspunsuri:
| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Merciii! happy