| SullyAnne a întrebat:

Ce stiti despre dragoni? au existat in romania?

16 răspunsuri:
| Anonima_2658 a răspuns:

Hmm...thinking din cate stiu,ma rog nu prea m-a interesat subiectul...dar dragonii nu au existat nicaieri

sunt doar niste creeaturi formate dupa dinozauri cu ajutorul carora se scriuau legenge

si acum cateva mii de ani,oamenii chiar erau destul de speriati!,la vremea acea se credea ca exista,nimeni nu ia vazut niciodata niciunde,dar totusi aveau frica.

deci-concluzia nu au existat, sunt povesti si legende ok?
pe de alta parte au existat dinozauri, si din cate stiu cred ca si in Romania.straight face

:*-see ya`

| Izaaaaq a răspuns:

Nuuu

| AnaMaria_4205 a răspuns:

Dragonii s-au considerat mult timp vietuitoare fictive, dar studii arata ca dragonii, asa cum ii vedem in Harry Poter si desene animate, au componentele unor dinozauri ce chiar au existat. Inca se mai fac studii cu privire la aceste creaturi. Ramane la latitudinea ta daca vei crede sau nu in ei, deoarece dovezi concrete inca nu s-au casit.

| Genesis29 a răspuns:

Pai din harry potter asta reiese. Unul din fratii lui Ron vense in Transilvania sa studieze vamprii si dragonii. Asta e tot ce stiu si cred ca este o informatie destul de utila.

| aly a răspuns:

Nu exista dragoni.

| kiki a răspuns:

Nu.din pacate nu au fost si la noi.au fot in Ungaria doar.si au fost importati la noi.se facea bisnita intr-o perioada cu dragoni. sper ca nu ma luati in serios! hahaha de fapt dragonii sunt made in china! s-ar putea sa aduca astia pe la magazinele chinezesti, sa apucam si noi o halcutza de dragonash la cuptor cu vin sau portocale. simpatik intrebare! am si eu una- de ce nu mai vine mosul?

| kiki a răspuns:

Scuze daca asa crezi.eu una nu mi-am batut deloc joc de tine.am glumit cu tine.mda,se pare ca nu ai inteles.sau ma rog, fiind si o diferenta de varsta poate nu ai cum sa faci o diferenta intre gluma gluma sau bataie de joc. da hai nu te supara chiar asa...

| Cucubauuuu a răspuns:

Nu exista dragoni...sunt doar niste,, chestii,, care au fost create dupa dinozauri.Am si eu o intrebare...Cati ani ai?

| viorelleu a răspuns:

Cati ani ai? ma gindesc ca nu mai crezi in basme, nu! dragonii nu au existat niciodata in lumea noastra! poate intr-o alta lume, a zeilor sau a unor fiinte mult mai puternice ca noi! inchipuieste-ti ca nu am mai fi existat daca erau dragoni! gindeste-te

| Lydia22210 a răspuns:

Pai...nu stiu sigur daca au existat...eu cred ca oamenii au facut o mica combinatie intre dinozauri si pasari. uite un link aici:http://www.rtv.net/......89465.html

| corinadiana a răspuns:

Cati ani ai? 5? pentru ca asa se pare, imi pare rau cati zic dar dragonii nu au existat in Romania, au fost presupese idei pe care niste savanti mai nebuni ca tine au scos-o la iveala. poate sau gasit niste oase, fosile care erau a dinozaurilor, pentru ca acestia au existat, si oamenii au vrut sa faca haos din asta, deci nu e adevarat: dragoni, balauri nu exista, nu au existat si nu vor exista nicaieri in lume, dapa-i in romanai...

| SullyAnne explică:

Stiti ceva? de ce ma luati peste picior? am si eu niste intrebari care imi vin din cap! sunt inca copil si pe mine ma intereseaza chesti de genu asta chiar daca voua vi se pare doar o stupizenie! multumesc frumos pentru descurajare foarte "frumos " din partea voastra sa va bateti joc de cineva

| laure1 a răspuns:

Dragoni nu au existayt nici odata in Romania...e o intrebare stupida

| laure1 a răspuns:

Nu a exista...intrebare stupida

| andrei2564 a răspuns:

Dragonii sunt versiunea mai imbunatatita a pterodactylilor(deci un fel de dinozaur).In final se poate zice ca au "exisat" dragoni.

| robert725 a răspuns:

Da chiar au existat.Si sa stii ca au fost gasiti in Romania in Carpati 2 dragoni inghetati.

Priveste aici:https://www.youtube.com/watch?v=ksAzPwiT6HM