| Betty18 a întrebat:

Ce stiti despre holocaustul din romania? chiar ma intereseaza acest subiect dar pe net nu am gasit mai nimic.imi puteti spune voi cate ceva despre el? mersi

PS:Nu este pentru scoala

10 răspunsuri:
| Ben. a răspuns:

Glumitzi? cum ramane progromul de la iasi? cu evreii inchisi in staule si arshi? dc sunt 2000 sau 20000000, nu e un progrom, sau un holocaust? nu e o crima impotriva umanitatzii, de care pretindem ca apartinem! sa va fie rusine tuturor celor ce neaga asasinatul in masa si pe fond etnic sau religios! nu sunteti mai buni ca torquemada sau ca hitler! rusine!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Hmmm...holocaustul...faceam in clasa a 7-a...stiu ca imi placea tare mult si am participat la olimpiada unde a fost superb... ti recomand cartea "Dictionar de lagare" de Oliver Lustig care este o carte superba si iti explica tot prin ce au trecut evreii in timpul Holocaustului happy

| IO.oanaa <3 a răspuns:

Chiar ieri am vazut la scoala l, a istorie, un documentar despre supravietuitorii din holocaust. A fost foarte impresionant si trist. Nu stiu sigur cum se numea, dar era de pe pro tv blushing Poate o sa il gasesti pe nethee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu ma mai obosesc sa iti raspund... apare allllllinnnnna... oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania nu a existat holocaust. Asta e o tampenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nicidecum, Holocaustul este o inventie, facuta de regizorii de la hollywood, cu actori, si carti scrie pe inventii si presupuneri!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am vazut un documentar despre crestinii martorii lui iehova din Romania si despre persecutia lor.bine,ei au fost persecutati si in germania, deportati in siberia multe multe.intreba si u despre asta. e f interesant sa vezi cum niste oameni simpli au luptat pentru credinta lor.pe mine m-a impresionat mult.

| dyna_1486 a răspuns:

In romania nu se poate sp ca a fost holocaust..doar ca evreii, d.pe.d.v juridic erau discriminati si aveau un statut inferior fata de ceilalti si erau considerati apatrizi..insa nu au avut loc actiuni de exterminare a lor ca si in lagarele naziste.