| G2225hda a întrebat:

Ce translator de franceza -raomna bun stiti?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Nu o sa gasesti nici un "translator" pe net care sa-ti traduca exact si corect ceea ce doresti, respectiv sa puna verbele la timpul respectiv, sa acorde substantivul cu predicatul, etc.
Te ajuta, dar trebuie sa ai ceva cunostinte pentru ca sa traduci corect.
Cel mai bun existent se pare a fi totusi Google translate.

7 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Toate translatorele online sunt bune, dar ele nu stiu contextul ca sa iti traduca exact ce cauti tu!

| LeeInNa a răspuns:

Eu l-am incercat pe http://www.dictionar.us/roman-francez/
Merge foarte bine.Traduce aiurea doar daca pui o fraza prea lunga.(20, 30 cuv.) :) pa.pa

| anonimus1008 a răspuns:

Intra aici -->http://translate.google.ro/? hl=ro&tab=wT

| G2225hda explică (pentru anonimus1008):

In afara de asta! Ca traduce,, bine'' de da in gropi

| anonimus1008 a răspuns:

Acelasi raspuns l-am dat si eu si am dat si linc bag ****