| Ggjsp2 a întrebat:

Ce trebuie EXACT sa stii pentru evaluarea națională la matematica sa iei minim 8?
Vreau o lista exacta va rog.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întreabă profa de mate.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Vrei sa iei minim 5? Cam mult... N-am mai intalnit niciodata un elev care sa nu stie cat fac 1+1...

| wpAbby a răspuns:

Nu exista o lista exacta. Pune mana si invata elementele de baza pentru a rezolva primele 2 subiecte perfect si ai nota 7 asigurata. La subiectul 3, la subpunctele a, de obicei, se aplica teoreme sau formule, deci ar fi bine sa stii arii si perimetre, teorema lui Pitagora.

| Andreioska a răspuns:

Sa faci la perfecție subiectul 1 si 2 ca să iei minim 7