| KittyEmma a întrebat:

Ce trebuie sa contina o lista intreaga de clasa a VI-a? Cine da cea mai completa lista primeste fundita:*:*!

Răspuns Câştigător
| Pufo a răspuns:

Pai
- un penar in care trebuie sa ai cel putin 2 pixuri (sau stilouri, depinde de ce folosesti)
-un pix verde(optional.insa uni profesori ne cer unul pentru a sublinia ce este important)
-creioane colorate sau carioci (sunt si ele folositoare...)
-caiete mici sau mari(depinde care iti plac insa la matematica iti recomand caiete mari pentru geometrie)...ia mai multe caiete de romana (15 pentru inceput.sa ai si de rezervawinking ) la mate poti lua doar 10 happy
-bloc de desen (la noi la scoala ne pune sa luam bloc de desen A3 insa acum depinde de ce iti cere profesorul)
-pensule (cat mai multe)
-tempera (cele mai bune sunt alea care au pe cutie niste pestisori si fundalul este albarstru.nu face prostia sa iti iei panda ca alea sunt mai mult apa chioara decat culoare)
-cate 2 sau 3 caiete speciale de biologie, geografie, muzica
si cam atat happy restul iti mai ei pe parcursul anului scolarwinking sper ca te-am ajutat

3 răspunsuri:
| Pufo a răspuns:

Pai
- un penar in care trebuie sa ai cel putin 2 pixuri (sau stilouri, depinde de ce folosesti)
-un pix verde(optional.insa uni profesori ne cer unul pentru a sublinia ce este important)
-creioane colorate sau carioci (sunt si ele folositoare...)
-caiete mici sau mari(depinde care iti plac insa la matematica iti recomand caiete mari pentru geometrie)...ia mai multe caiete de romana (15 pentru inceput.sa ai si de rezervawinking ) la mate poti lua doar 10 happy
-bloc de desen (la noi la scoala ne pune sa luam bloc de desen A3 insa acum depinde de ce iti cere profesorul)
-pensule (cat mai multe)
-tempera (cele mai bune sunt alea care au pe cutie niste pestisori si fundalul este albarstru.nu face prostia sa iti iei panda ca alea sunt mai mult apa chioara decat culoare)
-cate 2 sau 3 caiete speciale de biologie, geografie, muzica
si cam atat happy restul iti mai ei pe parcursul anului scolarwinking

| KittyEmma explică:

De rechizite

| AnnAD4rK4ng3L a răspuns:

Ce fel de lista?big grin