| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa invat mai usor?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sa citesti mai mult si sa te gandesti la ceea ce citesti.

| OoBunnyoO a răspuns:

Sa inveti fara sa ai calculatorul sau telefonul langa tine sa te distraga.

| Kamakura a răspuns:

Încearcă să faci să îți placă să înveți. Repetă in minte „îmi place să învăț" (sau ceva de genul) și crede în ceea ce spui!
Sau poți să asculti sunete cu mesaje subliminale pozitive despre invatat (sunt mute pe net, in engleza, merge și așa).
Dacă trebuie să memorezi ceva, învărte-te cu caietul in mana prin camera in timp ce inveți (circula sangele mai bine și se oxigenează creierul mai bine.)
Am răspuns așa ca să nu zic chestii care spun toti gen „lasă facebook-ul", nu că ar fi și asta o soluție...

| Cheess a răspuns:

Sa inchizi facebooku telefonul si toate si sa te apuci de invatat si sa le zici cu voce tare.

| Marria_Adelina_1998 a răspuns:

Pai trebui sa te concentrezi asupra la ceea ce inveti., si sa citesti de mai multe ori..., bine acum depinde si de tine daca chiar vrei si ai vointa sa inveti, inveti.iar daca nu, nu.