| Lory19227 a întrebat:

Ce trebuie să învăț la subiectul III, pentru bacul de la română dacă sunt la filologie? Am înțeles că subiectul III la uman este diferit de cel de la profilul real

Răspuns Câştigător
| Xox0 a răspuns:

La inceputul clasei a 12-a ti se da o programa cu ce veti studia, precum si operele literare pentru subiectul III la bac. Nu vi s-a dat asa? Profesoara de romana stie asta.

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Profesorii de romana sunt cei care trebuie sa ofere programa elevilor.

https://liceunet.ro/bacalaureat/romana/programa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa inveti putin mai mult! Femeia in rosu si Zmeura de campie, ambele romane! In rest profesora trebuie sa va fi spus ceva!