| Andreius141 a întrebat:

Dacă eu sunt pe real la liceu, turism si alimentație
Ce se da mai diferit fata de cei la uman la bacul la romana
Mie îmi poate pică si caracterizarea de persj, relația dintre cele doua personaje sau numai tema si viziunea?

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Deci la bacul de la romana ai mai mari șanse să îți cada tema și viziunea+caracterizarea unui eseu, relația dintre doua personaje este doar pentru uman(fiind practic și cel mai greu eseu pentru că implică foarte mult textul)
Așa că tu te poți aștepta să cadă doar tema și viziunea sau caracterizarea aceleiași opere ca celor de la uman.
De regulă daca cei de la Real primesc tema și viziunea, cei de la uman au caracterizarea personajului, iar daca cei de la Real au caracterizare, cei de la uman au relație.

| raresul123456 a răspuns:

Singura diferență între uman și real, tehnologic e la subiectul 3. Cei de la uman au caracterizare iar tu la real ai eseu despre carte care e mult mai ușor și nu, nu o sa pice niciodată caracterizare la real sau tehnologic. Pica doar la uman!