| alexRE a întrebat:

Ce trebuie sa stiu la evaluarea competentelor la romana? (mai am oeaka pana luni), ce trebuie sa cunosc? Si ce mi se cere acolo?

2 răspunsuri:
| Allegria_8100 a răspuns:

Simpla ta prezenta iti va garanta reusita...doar daca te prezinti promovezi, dar daca vrei mai mult de atat poti sa studiezi urmatoarele:
1) Dacia literara
2) romantismul
3) modernismul
4)postmodernismul
5) Junimea si Titu Maiorescu
6)sincronismul
7)Sa fii capabil sa deosebesti un text juridic de unul publicistic...
Nu trebuie sa te apuci sa stii tot, in mare asa ce e aia romantism, pe unde a aparut prima data...
Sa citesti cursiv si fara emotii!
Bafta sper sa trecem cu totii de bac...iti tin pumnii dar sa-mi mii tii si tu, o sa am nevoietongue

Răspuns utilizator avertizat