| AndreeaMonica25 a întrebat:

Buna, ma poate ajuta si pe mine cineva? Va rog mult! Trebuie sa completez la locul de munca o evaluare ca angajat si chiar nu stiu ce sa completez. Sunt pe postul de Tehnician Asigurarea Calitatii si lucrez in acest departament de 5 luni. Nu stiu cum sa relatez sau nu inteleg eu suficient de bine aceste doua intrebari.
•Argumentati evaluarea rezultatelor si
•Argumentati evaluarea competentelor. Adica ce am invatat eu pana acum? Multumesc

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai un sef direct?
Intreaba-l pe el direct, politicos!

| AndreeaMonica25 explică (pentru Bula):

Seful meu direct este managerul de calitate, dupa director… Mi-e rusine sa-l intreb, o sa creada ca nu sunt capabila?

| Bula a răspuns (pentru AndreeaMonica25):

Sa nu-ti fie rusine!
Nu te-ai nascut atotstiutoare, iar seful va fi chiar mandru daca-i ceri parerea si te poate invata!winking

| cristi202 a răspuns (pentru AndreeaMonica25):

Niciodată să nu îți fie rușine să întrebi. Niciodată. Cînd eu am înțeles asta, am inceput sa scap de o mulțime de necazuri. O întrebare bine plasată te poate pune in posesia unor informații ce te pot scăpa de multe dureri de cap. Și în general ti se va răspunde fara nici cea mai mica problema.

| sierra1 a răspuns:

Dacă-ți intrebi la tot pasul șeful, "cum să fac" asta probabil va influența viitoarele evaluări.
Așa că incearcă tu singur să-ți evaluezi rezultatele.

Unde mai pui că ai și colegi care fac același lucru...